Ručně psané písmo jako znak originality

12.06.2023

Nástěnka snů a přání. Pohled do budoucnosti, kterou chceš žít.

Vidíš na modré obloze letadlo. Zakoukáš se na něj, vzpřímíš se, lehce nakloníš hlavu na stranu a usmíváš se při představě, že ty jsi jedna z pasažérů obdivujících nádhernou krajinu pod sebou. Letíš na dovolenou nebo delší pobyt v zahraničí, který si tak dlouho přeješ. Cítíš se šťastná a spokojená, protože sis splnila sen. Náhle jako lusknutím prstů tě ze snění vyruší soused se sekačkou. Úsměv je pryč. Ramena padla dolů. Oči ti lítají mezi sousedem a letadlem. Cítíš se nespokojená. Chceš taky žít svůj sen. Není jediný důvod, proč bys nemohla.

Rozplynul se tvůj sen?
Rozplynul se tvůj sen?

Co je vision board?

Vision board je nástěnka přání, snů, cílů, afirmací. Dalo by se říct zhmotněná vize směru tvého života. Ukazuje ti, kam se chceš dostat, čeho chceš dosáhnout ať už v krátkém nebo dlouhém časovém úseku. Nástěnku můžeš tvořit na kalendářní rok a stejně dobře ji zaměřit na určité téma - Tak tohle jsem já, Rozjíždím e-shop, Cesta po Evropě.

Proč tvořit?

Ujasníš si, co je pro tebe důležité. Získáš přehled a místo pro vše, co bys chtěla mít ve svém životě. Na každé křižovatce za cílem budeš mít pomocníka v rozhodování. Pomůže ti udržet směr. Vision board je také připomínka toho, že je stále důvod užívat si život a posouvat se vpřed.

Plánuj, tvoř, neboj se svých přání
Plánuj, tvoř, neboj se svých přání

Jak tvořit?

Žádná pravidla nejsou. Mám pro tebe jen pár doporučení ohledně tvorby.

  • nejprve si napiš seznam svých přání a plánů
  • tvoření na papír formátu A3 doporučuji
  • můžeš stříhat nebo trhat obrázky, písmena z časopisů a pak si je lepit. Kresli si. Piš. Vytiskni si potřebné na počítači. Použij svoje fotky
  • rozděl si vision board na sekce osobní / pracovní / zájmy / vzdělání / peníze, pokud jsi milovnice řádu. V tomto případě platí, že fantazii se meze nekladou.
  • tvoje dílo má na tebe působit pozitivně. Buď spokojená se svým výtvorem. Vytvořila sis vlastní budoucnost, kterou budeš prožívat.
  • podle potřeby aktualizuj nástěnku

Smyslem je inspirovat tě ke změně, dosažení cílů a zrealizování snů.

Kde vision board mít?

Můžeš vision board složit do šuplíku a podívat se na něj příležitostně, ale znáš to. Co oči nevidí, na to se mozek nesoustředí. Ideální místo je takové, kolem kterého aspoň jednou za den projdeš. Budeš mít šanci se podívat, co sis naplánovala. Budeš si připomínat svoje cíle. Jednat den za dnem tak, abys jich nakonec dosáhla.

Funguje?

Není to ovšem bez práce
Není to ovšem bez práce

Sama za sebe říkám ANO. Tvořím roční vision board v průběhu prosince a ledna od roku 2012. Nástěnka obsahuje každou část osobního i profesního života. Hraji si, dokud nejsem spokojená, proto mi to zabere víc času. Vizualizace plánů mi pomohla soustředit energii na cestu z nejhoršího období v životě. Měla jsem daný směr a neutápěla se ve špatné situaci.

Pamatuj. Bylo potřeba tebe, aby nástěnka vznikla. Je potřeba tebe, aby se plány zrealizovaly. Sama nástěnka to nezvládne. 

Hedvika