Můj příběh

Svoboda podle sebe

Největším pomocníkem na cestě za svobodou mi byla obyčejná propiska a papír. Hromady papíru. Některé mám uložené na připomínku, kde jsem byla a kde jsem teď. Jiné jsou roztrhané nebo spálené. Druhým, stejně důležitým pomocníkem, se stal koučink. Jak to tak bývá, dostala jsem se k němu náhodou. Zásadním způsobem změnil moje myšlení. Byla jsem schopná přijmout minulost takovou jaká je a nestrachovat se z budoucnosti. 


Prostě žít tady a teď a těšit se, co bude dál. 


O jakou svobodu se jedná? Žít podle sebe. 

V minulosti jsem udělala několik špatných rozhodnutích, které vedly k podlomenému fyzickému i psychickému zdraví, rozbitým vztahům v rodině i s kamarády a velkým finančním potížím. Deset let mi trvalo přestat se lynčovat a zároveň přijmout fakt, že za celou situaci jsem zodpovědná já. Nikdo další. 

V partnerských vztazích jsem se točila ve stejných situacích. 

Vyžadovala jsem mnoho pozornosti. Chtěla mít vše pod kontrolou. Vidět svět stejnýma očima se svojí drahou polovičkou. To vedlo ke stresu a neustálým hádkám, při kterých se vytahovaly staré křivdy. Zaměřovala jsem se na to, co by měla dělat druhá strana, aby nám společně bylo dobře. 

Svoji nepohodu, frustraci a prázdno ze vztahů nebo chybných rozhodnutí jsem neřešila. Pouze překrývala sportem nebo jídlem, což se následně odrazilo na těle. Sebevědomí a sebehodnota byly mizivé. 

Díky psaní..

..jsem si začala všímat, že se mi podobné situace opakují. Jiný partner, stejný problém. Řešení i výsledky se také opakovaly. Následovalo kolečko se sportem a jídlem. Nespokojenost. Plány na velké změny a nové začátky. Takto jsem žila většinu svého dospělého života. 

Došla jsem do bodu, kdy jsem vnitřně byla opravdu hodně nespokojená. Tato nespokojenost mě donutila všímat si především sama sebe. Svého chování, reakcí v nekomfortních situacích, přístupu k řešení potíží. Hledala jsem cestu, jak s tím zacházet. Naštěstí se ke mě dostal koučink. 

Sebekoučink 

Praktikuji ho již pár let. Zpočátku bylo náročné poznat a přijmout svoje slabé stránky, ''špatné chování''. Tato metoda byla ovšem klíčová pro odchod ze začarovaného kruhu, přijmutí zodpovědnosti a uvědomění si, že vždy mám začít u sebe. Protože jen já sama jsem zodpovědná za svůj život, zdraví, nálady, spokojenost, štěstí.  

Nyní mám psaní a sebekoučink téměř na denním pořádku. 

Jsem tam, kde jsem...ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu. A to je moje startovní čára.

Hedvika

Nejsem tím, co se mi přihodilo, ale tím čím jsem se rozhodl stát.                                                                      K. G. Jung

Vzdělání

  • Profesionální kouč s akreditací ICF
  • Instruktor Nordic Walking s akreditaci MŠMT
  • Psychické aspekty sebekoučinku a osobního time managementu
  • Základy koučování