Můj příběh

Zpátky do minulosti

Největší lekcí minulosti je, že si ji musíš odžít

Byla jednou jedna naivní holka, která se bláznivě zamilovala. Protože viděla film Tajemství, věděla, že si musí přát a vesmír jí přání splní. Chtěla přítele. Vyšší, tmavý typ, starší a má peníze. Dobrý vztah k mámě, ale žádná opičí láska. Chtěla taky auto. Že by vesmír poslal balíček 2v1?

Ber minulost jako lekci
Ber minulost jako lekci

Řeknu ti příběh. Není to vymyšlená pohádka s bohatým princem a nehynoucí láskou na konci. Je to realita z mé minulosti. Díky nebo kvůli které vzniká stránka Prostě piš.

Kdysi dávno jsem se zamilovala do svého kolegy z práce.

První dojem největšího pitomce pod sluncem se proměnil v největší lásku mého života.

Každý volný den jsme trávili spolu. Každý pracovní den jsme trávili spolu. Opustila jsem rodinné hnízdo, proletěla se do zahraničí a za pár měsíců se vrátila k lásce do Čech. Žili jsme pohádku, která měla mít šťastný konec.

Jednoho dne zaklepal na dveře exekutor. Začala jsem poznávat minulost drahé polovičky. Opravdu pomalu jsem sundávala růžové brýle, když jsem viděla, jak se staví k problémům. Díky tomu jsem se zajímala víc do hloubky o život před námi. Měl exekuce, byl v podmínce za podvody. Uměl všechno dokonale okecat. Divila jsem se, jak dokáže manipulovat s lidmi. Byla jsem vděčná, že na mě nic takového nezkouší. Jsem přeci jeho láska a chce pro nás oba jen to nejlepší. Uměl to i se mnou. Samozřejmě. Růžové brýle byly znova nasazeny pevně na nos.

Výsledkem našeho vztahu byl krach podnikání, finanční problémy, rozbité rodinné vztahy, podlomené zdraví. Kamarádi přestali mít čas být kamarády. Jeden totálně zdevastovaný svět. O druhý jsem se nezajímala.

Sebrala jsem zbytky sil, hodně odvahy a odjela pryč.

Mým hlavním úkolem bylo dostat se z dosahu muže, který měl být láskou do konce života. Muže, se kterým jsme ve stáří měli v parku krmit holuby. Musela jsem udělat první krok. Nevěděla jsem, co bude dál. Jen jsem věděla, že musím odjet.

Odjela. Trvalo téměř 10 let přestat se bičovat za chyby, najít k sobě respekt a neřídit život podle minulosti.


Tímto dělám tlustou čáru za minulostí. Díky ní jsem tam, kde jsem...ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu.

Vzhůru do přítomnosti.

Hedy